Liperin koulun stipendit

Liperin koulun stipendilista 2.6.2018, lukuvuosi 2017–2018

Yläkoulu, 9. luokka

Erinomainen koulumenestys, Liperin kunnan stipendi: Eerika Perkkiö, Martta Tuovinen, Jasmin Lappalainen, Laila Simpura, Paavo Pakarinen, Minttu Kurki

9. luokan oppiainekohtaiset stipendit:

Äidinkieli ja kirjallisuus, Kotiseutu-uutiset: Sonja Ojanen

Äidinkieli ja kirjallisuus (Laaja tietokirjallisuuden lukeminen ja hyödyntäminen koulutyössä),

Suomen tietokirjailijat ry: Noora Aavamäki

Englanti, Eila ja Lauri Karttusen rahasto: Viljami Puumalainen

Ruotsi, Liperin Pohjola-Norden ry: Oona Reijonen

Saksa, Liperin koulun stipendirahasto: Tami Soininen

Venäjä, Liperin koulun stipendirahasto: Oskari Strandman

Ranska, Liperin koulun stipendirahasto (Pro Lingua –mitali tunnustuksena harrastuneisuudesta ja menestymisestä kieliopinnoissa): Valtteri Hiltunen

Katsomusaineet, Liperin seurakunta: Jenna Juuti

Katsomusaineet, Liperin koulun stipendirahasto: Heli Sorsa

Historia, Liperin koulun stipendirahasto: Jessica Timonen

Maantieto, Liperin koulun stipendirahasto: Juho Mertanen

Biologia, Liperin koulun stipendirahasto: Silja Puumalainen, Otto Karttunen

Matematiikka, Liperin koulun stipendirahasto: Jere Juntunen

Fysiikka, Niilo Ojala rahasto: Seela Hiltunen

Kemia, Liperin koulun stipendirahasto: Maiju Haverinen, Laura Muje

Tietotekniikka, Liperin Yrittäjät ry: Toni Voutilainen, Sami Ratilainen

Terveystieto, SPR Liperin osasto: Vilma Kuittinen, Kalle Mäenharju

Liikunta, Liperin koulun stipendirahasto: Milla Karvinen, Jasmin Hovattala, Janni Haavistola, Markus Jalovaara

Tekninen työ, Liperi seura; Väinö Tuhkasen rahasto: Tino Ikonen

Tekstiilityö, Liperin koulun stipendirahasto: Rebecca-Ulrika Routa, Ritva Hyvärinen

Kuvataide, Liperi seura; Lauri Pietarisen muistotili, Milma Parkkinen

Kuvataide, Liperin koulun stipendirahasto: Kukka-Maaria Juvonen

Kotitalous, Leipäpäivä ry: Lotta Laine

Kotitalous, Liperin kirkonkylän martat: Wille Karhu

Kotitalous, Liperin koulun stipendirahasto: Anett Kanavald

Myönteinen suhtautuminen koulutyöhön ja työpaikkaopiskeluun, Liisa Pietarisen syntymäpäivärahasto: Vilma Kuittinen

7. ja 8. luokat

Vastuullinen ja reilu kaveri, Liperin Osuuspankki, 8.luokat: Juuso Varis, Minna Käck, Miko Parkkinen, Katarina Hirvonen, Roope Lappalainen, Jenna Hietala, Veeti Vuori

Päivittäinen innostuneisuus opiskelua kohtaan, Liperin koulun stipendirahasto: Lyydia Matilainen

Toiset huomioon ottava, kannustava ja kouluun myönteisesti suhtautuva oppilas, Liperin koulun stipendirahasto, 7.luokat: Mikael Ikonen, Tuure Haverinen, Jesse Tanskanen, Aapeli Makkonen, Minttu Räty, Lari Räty, Sara Lähteenmäki, Aada Vänskä

Aktiivinen toiminta kouluyhteisön hyväksi, Liperin koulun stipendirahasto: oppilaskunnan puheenjohtaja Valtteri Hiltunen

Aktiivinen 9. luokan tukioppilas, MLL:n stipendi: Anni Suihko

Aktiivinen 9. luokan tukioppilas, Liperin koulun stipendirahasto: Minja-Maria Häkkinen

 

Alakoulu

Sisu-stipendi: Janette Burman 6. lk

Reilu kaveri -stipendi, Pohjois-Karjalan Osuuskauppa (PKO): Teemu Ruuskanen 5. lk

6. luokka

Hyvä koulumenestys, Liperin koulun stipendirahasto: Hertta Pietarinen, Rasmus Karjalainen

Sisukas työskentely, Liperin Urheilukalastajat: Tatu Karttunen

Tsemppari, Liperin kunta: Peetu Räsänen

5. luokka

Hyvä koulumenestys, Liperin koulun stipendirahasto: Velma Tahvanainen

Sinnikäs asenne työskentelyyn, Liperin koulun stipendirahasto: Eena Pesonen

Hyvä kaveri, Liperin kunta: Emma Markkanen

4. luokka

Hyvä koulumenestys ja sinnikäs yrittäminen, Liperin koulun stipendirahasto: Perttu Miettinen, Meeri Torssonen

Tsemppari, Liperin kunta: Luukas Karppinen

3. luokka

Hyvä koulumenestys, Liperin koulun stipendirahasto: Veera Kinnunen, Elmeri Koljonen

Hieno tsemppari kevätlukukaudella, Liperin koulun stipendirahasto: Iipo Räsänen

Hyvä kaveri, Liperin koulun stipendirahasto: Onni Partanen

Ahkera työskentely tunneilla ja taitava käsitöiden tekijä, Liperin kunta: Ada Jussila

2. luokka

Hyvä kaveri, Liperin koulun stipendirahasto: Iitu Ratilainen, Onni Makkonen

Hyvä koulumenestys, Liperin kunta: Onni Toivola

1. luokka

Hyvä koulumenestys, Liperin koulun stipendirahasto: Suvi Mononen

Upea tsemppaus loppukeväästä, Liperin koulun stipendirahasto: Pietro Kontkanen

Hyvä koulumenestys, Liperin kunta: Eeva Reijonen

Jaa:Share on Facebook

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *