Yllätyksen tytöt lähtevät SM-turnaukseen

Ylämyllyn Yllätyksen jalkapallokevääseen on kuulunut paitsi runsaasti pienten peli-iloa myös menestystä. Seuran 11 junioriryhmää on kiertänyt alkuvuoden aikana kymmenien joukkueiden voimin turnauksissa eri puolilla Suomea. Pelaajamääräkin on kasvamaan päin.

T13-tytöt SM-turnaukseen

Yllätyksen ja FC Hertan yhteisjoukkue ”Hely” pelasi seuran ainoana joukkueena valtakunnallista Puolen Suomen Liigaa. T13-joukkue sijoittui viidenneksi ja eteni menestyksen perusteella ikäluokkansa lopputurnaukseen. Niin sanottu SM-turnaus järjestetään elokuussa Hämeenlinnassa. Yhteisjoukkue Hely pelaa lisäksi Itä-Suomen T13-piirisarjaa, jota se johtaa.

Jos sinulla on Puodista ostettu lukuoikeus, voit jatkaa lukemista.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *